Správná volba

Petr, sportovec z Krnova

Když jsem v srpnu 2016 hledal práci, mou pozornost upoutal inzerát Lidlu. V krnovské prodejně tehdy zrovna hledali nové zaměstnance na pozici prodavač/pokladní. Úspěšně jsem absolvoval pohovor, a když jsem navíc zjistil, že v Lidlu mám možnost kariérního růstu a že mi vyjdou vstříc s plánováním směn, abych mohl dokončit studium, s nástupem jsem neotálel ani minutu.

Na mé práci mě nejvíce baví její různorodost. V průběhu směny máme na starost různé činnosti, třeba obsluhu pokladny, rozpékání pečiva, vybalování zboží, nebo úklid prodejny. Někdy je to docela honička, ale rozhodně si nemohu stěžovat na monotónnost práce. A když je stále co dělat, směna alespoň rychleji uteče.

Líbí se mi, že neustále přichází s novými nápady, jak nám zpříjemnit práci. A nemyslím tím jen zvyšování mzdy, ale i modernizace prodejen, nové zaměstnanecké benefity, nebo třeba nové pracovní oděvy. V neposlední řadě mám štěstí i na pohodové kolegy a šéfku. A protože jsem vášnivý sportovec, je pro mne důležité, že mi zbývá prostor pro volnočasové aktivity.

Dříve jsem hrával fotbal a jednou se dokonce našemu oddílu povedlo probojovat do okresního přeboru. Pak jsem si ale zranil koleno a musel jsem fotbalu zanechat. Nadále se však aktivně věnuji volejbalu, tenisu, ping pongu, plavání, běhu, cyklistice, pravidelně chodím do posilovny – a čas od času si dám pro zpestření zápas v páce. Můj děda i táta byli nekorunovanými králi v téhle disciplíně, takže to očividně musíme mít v genech...