Správná volba

MOTIVUJE MĚ, ŽE SE LIDL CHOVÁ
VSTŘÍCNĚ NEJEN K ZÁKAZNÍKŮM
ALE I K ZAMĚSTNANCŮM.

BORIS, GRAFIK

avatar1

Jak se mohu ucházet o práci v Lidlu?

Vyberte si z nabídky volných míst pozici, která Vás oslovuje, a přihlaste se na ni přímo prostřednictvím online formuláře. Nezapomeňte přiložit svůj životopis a případně motivační dopis nebo další podklady vyžadované v textu inzerátu.

Kdo se může ucházet o zaměstnání?

O zaměstnání se může ucházet každý, kdo má zájem stát se součástí velmi dynamické společnosti a kdo se nebojí náročné práce.

Jak probíhá výběrové řízení?

Potom, co od kolegů z personálního oddělení obdržíte e-mail potvrzující přijetí Vašich podkladů, začíná samotné výběrové řízení. Personální oddělení a budoucí přímý nadřízený vyberou z došlých žádostí nejvhodnější uchazeče a ty pak pozvou k osobnímu pohovoru. Protože nám záleží na tom, aby výběrové řízení proběhlo rychle, čekejte obvykle jen dvě kola pohovorů. U pozic Regionální manažer/ka prodeje, Manažer/ka prodejny a u některých dalších specialistů následuje ještě třetí kolo v podobě celodenního Assessment Centra.

Celé výběrové řízení může trvat až 4 týdny. Buďte proto prosím trpěliví – dáváme si záležet na tom, abychom se v každém případě ozvali všem zájemcům o práci.

Nabízíte i brigády?

V průběhu celého roku nabízíme brigády a částečné úvazky na celé řadě našich prodejen. Máte-li zájem o brigádu na některé z našich prodejen, hlaste se prostřednictvím nabídky volných míst v sekci "brigády".

V létě nabízíme studentům, kteří se domluví německy, odborné letní stáže v oddělení nákupu. Pokud budete mít zájem se na stáž přihlásit, sledujte během jarních měsíců (duben–květen) nabídku volných míst.

Jaké příležitosti nabízíte absolventům?

Absolventi u nás najdou širokou škálu uplatnění. Se znalostí němčiny se mohou ucházet o celou řadu pozic na centrále (Praha 5 – Stodůlky), od pozice Junior nákupčího, která je vhodná pro lidi se zájmem o obchod a o obchodní vyjednávání, přes další pozice v odděleních napříč centrálou.

Co dva roky otevíráme mezinárodní Trainee program pro talentované absolventy se znalostí německého a anglického jazyka a se zájmem o zevrubné poznání fungování celé společnosti.

Absolventům bez znalosti němčiny nabízíme pozice v provozu. Začít u nás mohou na pozici Manažera prodejny a postupně se vypracovat až na Regionální manažery prodeje.

Jak probíhá zapracování?

Každý náš nový kolega a kolegyně, ať už k nám nastoupí na jakoukoliv pozici, prochází nejdříve tzv. zapracováním, během kterého na vlastní kůži pozná činnosti na prodejně a na jednom z logistických center. Specialisté pak v rámci zapracování poznají i kolegy v regionech nebo na naší německé centrále. Délka zapracování se odvíjí od toho, na jakou pozici nový kolega nebo kolegyně nastupuje. U asistentek na centrále může trvat týden, u Regionálních manažerů až rok.

Jaká je v Lidlu firemní kultura?

Lidl je německá společnost, což se výrazně odráží i v naší firemní kultuře. Jsme řízeni z naší německé centrály pomocí směrnic, které jasně nastavují pravidla a procesy, kterých se držíme. Na druhou stranu ale ponecháváme kolegům a kolegyním prostor pro kreativitu a pro inovativní řešení, která společnost posouvají dále. Společností prostupuje dynamika a pracovní nasazení je skutečně vysoké.