Správná volba

MOTIVUJE MĚ, ŽE SE LIDL CHOVÁ
VSTŘÍCNĚ NEJEN K ZÁKAZNÍKŮM
ALE I K ZAMĚSTNANCŮM.

BORIS, GRAFIK

avatar1

Jak se mohu ucházet o práci v Lidlu?

Vyberte si z nabídky volných míst pozici, která Vás oslovuje, a přihlaste se na ni přímo prostřednictvím online formuláře. Nezapomeňte přiložit svůj životopis a případně motivační dopis nebo další podklady vyžadované v textu inzerátu.

Kdo se může ucházet o zaměstnání?

O zaměstnání se může ucházet každý, kdo má zájem stát se součástí velmi dynamické společnosti a kdo se nebojí náročné práce.

Jak probíhá výběrové řízení?

Vzhledem k tomu, že se snažíme pečlivě věnovat všem, kteří projeví zájem o práci u nás, může celé výběrové řízení – od okamžiku, kdy dostaneme životopis, až po podpis smlouvy – trvat čtrnáct dnů, u vyšších pozic i šest týdnů.

Vaše CV nejprve pročítají kolegové na personálním oddělení. Splňujete-li kritéria na danou pozici, personalisté Vás ještě telefonicky zkontaktují, aby zjistili, zda Vaše očekávání koresponduje s požadavky na pracovní místo.

Výběrové řízení je vždy minimálně jednokolové a setkáte se během něj se svým potenciálním přímým nadřízeným.

V rámci výběrového řízení se pro některé pozice koná i Assessment Centrum (AC). Typicky se týká pozic manažerů prodejen, regionálních manažerů, trainee a manažerských pozic na centrále a logistických centrech.

Nabízíte i brigády?

V průběhu celého roku nabízíme brigády a částečné úvazky na celé řadě našich prodejen. Máte-li zájem o brigádu na některé z našich prodejen, hlaste se prostřednictvím nabídky volných míst v sekci "brigády".

V létě nabízíme studentům, kteří se domluví německy, odborné letní stáže v oddělení nákupu. Pokud budete mít zájem se na stáž přihlásit, sledujte během jarních měsíců (duben–květen) nabídku volných míst.

Jaké příležitosti nabízíte absolventům a studentům?

Studenti mohou celoročně využít naši širokou nabídku brigád v prodejnách, skladu a administrativě. Resort nákupu nabízí možnost načerpat cenné pracovní zkušenosti v rámci pravidelných letních stáží na centrále. Ty nejlepší pak samozřejmě rádi oslovíme s nabídkou další spolupráce a možností nastartovat u nás svoji profesní dráhu. 😉

Absolventům VŠ s alespoň krátkou pracovní zkušeností nabízíme trainee programy v resortu nákupu, v prodeji a logistice.

👉🏻 Zajímá Vás oblast nákupu a umíte německy, jako když bičem mrská? Potom 12měsíční program trainee v resortu nákupu s parádní mzdou a školením v zahraničí je pro Vás tou správnou volbou!

👉🏻 Máte rádi výzvy a chcete v provozu nastartovat svoji manažerskou kariéru? Přihlaste se na 18měsíční program trainee prodej nebo trainee logistika!

 

 

Jak probíhá zapracování?

Každý náš nový kolega a kolegyně, ať už k nám nastoupí na jakoukoliv pozici, prochází nejdříve tzv. zapracováním, během kterého na vlastní kůži pozná činnosti na prodejně a na jednom z logistických center. Specialisté pak v rámci zapracování poznají i kolegy v regionech nebo na naší německé centrále. Délka zapracování se odvíjí od toho, na jakou pozici nový kolega nebo kolegyně nastupuje.

Jaká je v Lidlu firemní kultura?

Lidl je německá společnost, což se výrazně odráží i v naší firemní kultuře. Jsme řízeni z naší německé centrály pomocí směrnic, které jasně nastavují pravidla a procesy, kterých se držíme. Na druhou stranu ale ponecháváme kolegům a kolegyním prostor pro kreativitu a pro inovativní řešení, která společnost posouvají dále. Společností prostupuje dynamika a pracovní nasazení je skutečně vysoké.