Správná volba

ŽÁDNÁ PŘÍRUČKA PRO
AKVIZITORY NEEXISTUJE, VŠECHNO
JSEM SE NAUČIL AŽ TADY.

PETR, AKVIZITOR

avatar1

O nás

Lidl, který provozuje nejhustější síť diskontních prodejen v Evropě, je součástí skupiny Schwarz, sídlící v jihozápadním Německu. Nakupujeme a prodáváme potraviny a další zboží s cílem nabízet svým zákazníkům nejvyšší kvalitu za nejlepší cenu. Kromě toho má pro nás zásadní význam ohleduplné a důvěru vzbuzující zacházení. Vzájemný respekt a férovou jsou pevnou součástí naší firemní kultury.

Lidl v České republice

Lidl v České republice

První prodejny Lidl v České republice jsme otevřeli v roce 2003. Od té doby se jejich počet rozrostl na více než 236. Období bleskové expanze již máme úspěšně za sebou, nyní se soustřeďujeme hlavně na zlepšování kvality našeho zboží, zákaznické zkušenosti a na rozvoj svých zaměstnanců. Zboží do našich prodejen zavážíme ze čtyř logistických center, která se nacházejí v Brandýse nad Labem, v Olomouci, v Cerhovicích a v Měříně. Chod společnosti v tuzemsku koordinuje česká centrála sídlící na Praze 5, kde pracuje zhruba 300 lidí. Ti se starají o nákup zboží, které pak prodáváme, o výstavbu, vybavení a technický stav našich prodejen a logistických center, ale i o finance, IT nebo o zúčtování mezd. V současné době zaměstnáváme celkem téměř 9000 kolegů a kolegyň, kteří se den co den starají o spokojenost našich zákazníků.

Jak to všechno začalo

historie Lidlu

Historie Lidlu sahá do 30. let 20. století, kdy byl ve Švábsku založen první velkoobchod s potravinami a s jiným sortimentem. První diskontní prodejna podobná té dnešní byla otevřena v 70. letech ve městě Ludwigshafen. V 80. letech Lidl upevňoval svou pozici na německém trhu a v 90. letech se pak vrhnul na expanzi na evropské úrovni. Dnes jsme zastoupeni ve většině evropských zemí a chystáme se na otevírání prodejen v dalších evropských i mimoevropských zemích.