Správná volba

ŽÁDNÁ PŘÍRUČKA PRO
AKVIZITORY NEEXISTUJE, VŠECHNO
JSEM SE NAUČIL AŽ TADY.

PETR, AKVIZITOR

avatar1

O nás

Lidl, který provozuje nejhustější síť diskontních prodejen v Evropě, je součástí skupiny Schwarz, sídlící v jihozápadním Německu. Nakupujeme a prodáváme potraviny a další zboží s cílem nabízet svým zákazníkům nejvyšší kvalitu za nejlepší cenu. Kromě toho má pro nás zásadní význam ohleduplné a důvěru vzbuzující zacházení. Vzájemný respekt a férovou jsou pevnou součástí naší firemní kultury.

Lidl v České republice

Lidl v České republice

První prodejny Lidl v České republice jsme otevřeli v roce 2003. Od té doby se jejich počet rozrostl na více než 245! Zboží do prodejen zavážíme ze čtyř logistických center, která se nacházejí v Brandýse nad Labem, v Olomouci, v Cerhovicích a v Měříně. Chod společnosti koordinuje centrála sídlící v Praze 5, kde pracuje přibližně 300 lidí. Ti se starají nejen o nákup zboží, které prodáváme, o další výstavbu, vybavení a technický stav našich prodejen a logistických center, ale i o finance, IT nebo o zúčtování mezd.V současné době zaměstnáváme přes 11 000 kolegů a kolegyň, kteří se den co den starají o spokojenost našich zákazníků.

Jak to všechno začalo

historie Lidlu

Historie Lidlu sahá do 30. let 20. století, kdy byl ve Švábsku založen první velkoobchod s potravinami a s jiným sortimentem. První diskontní prodejna podobná té dnešní byla otevřena v 70. letech ve městě Ludwigshafen. V 80. letech Lidl upevňoval svou pozici na německém trhu a v 90. letech se pak vrhnul na expanzi na evropské úrovni. Dnes jsme zastoupeni ve většině evropských zemí a chystáme se na otevírání prodejen v dalších evropských i mimoevropských zemích.