Správná volba
Volná místa Přihlášení Uloženo

Jana

Jana z oddělení financí

Jak vypadá práce v oddělení Financí? Tohle o své práci říká Jana.

 

Jak dlouho pracuješ v Lidlu?

V Lidlu jsem od března 2018 a od srpna stejného roku pracuji jako referentka v oddělení Finance.
Začínala jsem jako asistentka finanční účtárny, práce to byla pestrá a seznámila jsem se s celým chodem společnosti. Po třech měsících jsem začala pomáhat ve financích a nakonec jsem tam i zůstala.

 

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Do práce chodím kolem čtvrt na devět. Zkontroluji stav účtů, případně uložím volné prostředky, objednávám cizí měny, připravuji převody mezi účty. Pracuji v SAP a dalších interních aplikacích, kde páruji přišlé a odešlé platby a upravuji plán likvidity. Také připravuji návrh plateb všem dodavatelům a vyřizuji jejich dotazy na avíza či neobdržené platby. Komunikuji s bankami ohledně výpisů, akreditivů, bankovních záruk apod. Věnuji se i přípravě podkladů pro různé reporty a kontrolplány. Moje práce se neobejde ani bez konzultace s kolegy z účetního či daňového úseku, kteří mě nikdy nenechají ve štychu a s úsměvem mi poradí.
Na oběd chodíme společně s kolegy a strávíme ho tlacháním o všem možném, občas se jdeme s kolegyní projít kolem centrály. Můj den mi zpříjemňuje hlavně můj tým, se kterým sdílíme nejen pracovní záležitosti, a který mě vždy podrží a hodně se spolu nasmějeme.

 

Co tě na tvé práci baví?

Nejvíce mě baví spravování našich účtů, často musím přemýšlet několik dní dopředu, abych měla dostatek prostředků na platby a zároveň dokázala správně vynaložit zbylé prostředky. Je to zajímavá činnost, u které je nutné zohlednit více faktorů a rizik.

 

Doporučila bys Lidl jako zaměstnavatele?

Určitě ano. Lidl má hodně co nabídnout. Dává šanci i absolventům bez praxe, dodává jistotu zaměstnání a dobré mzdy, a to dlouhodobě. Benefity pro zaměstnance stále zlepšuje a snaží se o neustálý rozvoj svých zaměstnanců.

 

Proč sis vybrala Lidl?

Po škole jsem měla problém sehnat práci za pro mne přijatelných podmínek, jelikož jsem neměla praxi a neznala jsem SAP. Pro Lidl to nebyla překážka, dal mi šanci naučit se vše v procesu zaučování. Nabídl mi skvělou mzdu, 25 dní dovolené a další benefity.

Zaujal vás příběh Jany?

Podívejte se, jaké pracovní možnosti právě nabízíme

Volná místa