Správná volba
Volná místa Přihlášení Uloženo

Veronika

Trainee nový

"Trainee program od Lidlu bych doporučila ambiciózním lidem, kteří se nechtějí v práci nudit a mají rádi kontakt s lidmi."

Do Lidlu jsem nastoupila v roce 2021 jako brigádnice. Tou dobou jsem studovala bakalářský program Ekonomika a management na Mendelově univerzitě v Brně. Po nějaké době jsem si zvýšila úvazek na 20 hodin týdně, ale jakmile jsem dokončila bakalářské studium, bylo mi jasné, že bych chtěla úvazek ještě navýšit. Byla mi nabídnuta letní stáž pro studenty, během které nás seznámili s chodem společnosti a nechali nás zpracovat projekt, který se na závěr prezentoval managementu.

Stáž mě přesvědčila o tom, že bych v Lidlu chtěla pracovat i nadále. O trainee programu jsem slyšela už před stáží, ale díky ní jsem se o cílové pozici dozvěděla mnohem více informací. Věděla jsem, že je to pro mě to pravé. Zúčastnila jsem se tedy příjímacího pohovoru, který naštěstí vyšel. Ve studiu na VŠ pokračuji v navazujícím magisterském studiu, ale už kombinovanou formou, protože s plným úvazkem v Lidlu by prezenční forma nebyla slučitelná. 

Zapracování traineeků je postaveno tak, že si prakticky vyzkouší, co každá pozice na prodejně obnáší. Myslím si, že je pro manažera velice důležité, aby přesně věděl, co po svých zaměstnancích chce, ale i jakým způsobem a za jak dlouho je možné úkoly zvládnout. Pro nováčky je určitě nejtěžší nastavit si denní režim podle směn v práci. Brzké ranní vstávání a práce dlouho do noci je může odradit, a proto je velice důležité je neustále motivovat. Na trainee programu se mi nejvíc líbí to, že se čerství absolventi vysoké školy můžou vyformovat v šikovné manažery za poměrně krátkou dobu. Na druhou stranu je ale třeba říct, že trainee se nesmí bát práce.

Chcete si to také zkusit?

Prohlédněte si všechny trainee pozice pro studenty a absolventy

Studenti / Absolventi