Správná volba
Volná místa Přihlášení Uloženo

Michael

TraineeIT_Michael

Nastartujte svou kariéru v IT stejně jako Michael!

Po škole člověk nemá moc praktických zkušeností, které většina zaměstnavatelů požaduje. V Lidl Trainee programu jsem dostal perfektní příležitost získat tyto zkušenosti přímo na projektech, které jsou již uvedené do provozu. Trainee program je tak ideální volbou pro absolventy,  kteří chtějí nabýt zkušenosti a nastartovat svou kariéru.

V posledním roce školy jsem si chtěl najít práci, která bude bližší mému studijnímu oboru – Vývoj softwaru a management, a proto jsem se přihlásil do Trainee programu v IT. Přijali mě na pozici developera pro interní vývoj aplikací. Hned po nástupu jsem v rámci zapracování začal s kurzy, které mi pomohly zorientovat se ve vývojovém prostředí. Po měsíci jsem prošel školením pro vývoj v lowcode platformě Mendix a po dvou měsících jsem dokonce dostal svůj první projekt.

Pracoval jsem například na aplikaci pro správu akčních plánů, aplikaci pro recepci, která měla pomoct s odesíláním pošty, dále také na aplikacích pro zaznamenávání neproduktivních hodin prodejen nebo třeba na různých aplikacích pro oddělení nákupu.

Na začátku pro mě bylo asi nejtěžší adaptovat se na práci v IT, protože do té doby jsem pracoval hodně mimo obor. Tím ale zároveň narážím i na největší pozitivum Trainee programu, a to sice že člověk může začít pracovat v oboru i bez předchozích zkušeností. Jelikož se mi prostředí a práce líbí, rád bych se v ní zdokonalil. Proto jsem začal rozvíjet znalosti v programovacích jazycích, které by se k vývoji hodily.

Trainee program bych doporučil všem studentům či absolventům, protože je to podle mě perfektní začátek kariéry. Trainee má možnost projít si celé oddělení, takže se podívá i na další pozice a může se rozhodnout, jaká oblast je mu nejbližší. V mém případě je to vývoj aplikací.

Chtěli byste také nastartovat svoji kariéru u nás?

Prohlédněte si všechny trainee pozice pro studenty a absolventy.

Studenti / Absolventi