Správná volba
Volná místa Přihlášení Uloženo

Marek

Marek Trainee

 Co říká o Trainee programu na centrále absolvent Marek?

Na Trainee programu v oddělení podpory prodeje mě zaujala možnost zvolit si projekt ještě před nástupem. Pro mě konkrétně to byl Food Waste. Během přijímacího pohovoru se mnou jednali narovinu, zodpověděli všechny mé dotazy, takže celkový dojem z komunikace byl velmi příjemný. I když jsem měl tehdy více nabídek na stole, tento přístup mě přesvědčil o tom, že chci pracovat právě v Lidlu.

Mé zapracování se skládalo ze tří částí. Nejdříve jsem strávil týden na centrále, kde jsem se seznámil se všemi novými kolegy a každý z nich mi představil svou oblast práce. Všichni byli velmi otevření a okamžitě mi vysvětlili veškeré mé otázky nebo nejasnosti. Poté jsem se přesunul na 14 dní na prodejnu, abych se seznámil s provozními procesy a celkově navnímal atmosféru maloobchodu. Na závěr jsem strávil týden na logistickém centru, kde mi ukázali jejich procesy, úhel pohledu a doplnili tak celkový obrázek o firmě.

Hlavní náplní mé práce, kromě jiných menších projektů, byl Food Waste. Konkrétně jeho rozšíření na další sortimentní skupiny: maso, chlazené, mražené, pečivo a květiny. Jelikož jsme s kolegy vymýšleli veškerou systematiku od začátku, měli jsme dost prostoru pro kreativitu. Projekt byl 1.3.2023 úspěšně implementován, takže už můžete vidět výsledek na všech prodejnách v ČR.

Na začátku zapracování pro mě byla nejnáročnější adaptace na Lidl komunikaci. V předchozích pracích jsem byl vždy vedený k individualismu a samostatnému řešením problémů. Ptát se nebo žádat o pomoc byla až ta poslední možnost. V Lidlu jsem si musel zvyknout, že mít otázky je v pořádku a každý mi rád poradí a pomůže. Zpětně hodnotím tento způsob učení a komunikace jako velmi příjemný a prospěšný, a hodlám v něm pokračovat i nadále.

Po úspěšném absolvování Trainee programu mi nabídli pozici projektového manažera v oddělení AutoDispo, kde mám na starosti automatizaci objednávek skladů směrem k dodavatelům. Tento projekt začínáme opět od nuly a já věřím, že ho dotáhneme až k úspěšné implementaci pro celou ČR. Práce na AutoDispu mě velmi baví a při rozjezdu nového projektu využívám své zkušenosti z Trainee programu.

Trainee program bych doporučil všem, kdo se nebojí vytvářet nové věci a zároveň mají ambice něco změnit. Pro mě osobně je skvělé vidět hmatatelné výsledky své práce a pokud to máte stejně, Trainee program projektového vedení je práce přesně pro vás. Občas to není jednoduché, ale kolegové vám vždy pomohou překonat překážky, na které během své Lidl kariéry narazíte.

Chtěli byste také nastartovat svoji kariéru u nás?

Prohlédněte si všechny trainee pozice pro studenty a absolventy.

Studenti / Absolventi