Správná volba
Volná místa Přihlášení Uloženo

Martin

Trainee provoz Martin

Staňte se manažerem hned po škole stejně jako Martin! Co říká o své zkušenosti jako Trainee v provozu?

Vždycky mě lákala práce s lidmi, a proto jsem se rozhodl poslat životopis do Lidlu na pozici Trainee manažera prodejny. Teď už vím, že to byla správná volba, protože mě práce moc baví. Největším zážitkem pro mě bylo převzetí vlastní prodejny, protože jsem si mohl naostro vyzkoušet všechno, co jsem se během zapracování naučil.

O trainee programu mi řekl kamarád z fotbalu, který už ho v minulosti absolvoval. V té době jsem pracoval v kanceláři, ale nebylo to ono. Proto jsem si hledal jinou práci, která nebude tak rutinní. Profil programu mi přišel zajímavý, takže jsem se rozhodl přihlásit a jít do toho.

Na vysoké škole jsem studoval řízení ekonomických procesů a management sportu. Obě školy se mi teď hodí, protože manažer prodejny musí rozumět tabulkám a ekonomickým ukazatelům, ale zároveň běhá po prodejně a občas třeba vybaluje zeleninu.

Zapracování pro mě bylo ze začátku náročné, protože jsem si musel zvyknout na střídání směn v kombinaci s velkým přísunem informací, ale nebylo to nic, co by se nedalo zvládnout. Nejtěžší ze všeho bylo převzít si vlastní prodejnu, protože už jsem tam neměl buddyho jako v průběhu celého zapracování. Zároveň to byl ale i největší zážitek, protože jsem uvedl do praxe znalosti a zkušenosti z předchozích měsíců. Naučil jsem se řešit více úkolů najednou, organizovat sám sebe i svůj tým. Postupem času jsem také začal lépe vnímat detaily a komunikovat s lidmi.

Na trainee programu se mi nejvíc líbí, že se člověk naučí spoustu nových věcí. Je to příležitost na sobě pracovat a intenzivně se vzdělávat. Velkou výhodu vidím především ve statusu Trainee. Když jsem se o něco zajímal, nikdo mi za celou dobu nedal košem. Měl jsem pocit, že pozice Trainee funguje jako volná vstupenka k informacím, které ti všichni ochotně sdělí. Program bych rozhodně doporučil všem absolventům VŠ, kteří nemají rádi rutinu a chtějí kariérně růst.

Chcete si to také zkusit?

Prohlédněte si všechny trainee pozice pro studenty a absolventy

Studenti / Absolventi